חדשות ואירועים

הצגת תוצרי למידה של מחזור ל'

באירוע חגיגי בבית קרן מנדל הציגו עמיתות ועמיתי מחזור ל' של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, המסיימים את לימודיהם בבית הספר בימים אלו, את תוצרי הלמידה שלהם

הצגת תוצרי למידה של מחזור ל' בבית קרן מנדל צילום: סיון שחור

הצגת תוצרי הלמידה, בסוף תוכנית הלימודים, היא נקודת המפגש של ערוצי הלמידה וההתפתחות השונים שהעמיתות והעמיתים עוברים במסגרת לימודיהם בבית הספר, שנמשכים שנתיים. המסמך המסכם, והמצגת המלווה אותו, מספקים הצצה לנושא האישי שפותח באופן מעמיק לאורך השנתיים – החל בביסוס הרעיוני, דרך הספרות המקצועית, המחקר והשדה, וכלה בפעולות המוצעות במטרה להניע שינוי בעתיד. כל זאת תוך שימוש בעדשות ה"מנדליות" שנלמדו בתוכנית הלימודים.

באירוע, שהתקיים לאורך יומיים, נכחו, נוסף על העמיתות והעמיתים וסגל בית הספר, גם המנחים האישיים, מנהלים וסגל מיחידות הקרן, בוגרים ובוגרות של בית הספר ומומחים משדות החינוך והחברה. ההצגות שיקפו את המגוון הרחב של נושאים שבהם עוסקים עמיתי מחזור ל', וקובצו לשישה מושבים: מבטים על למידה; עדשות לשינוי חברתי; ילדים ונוער בסיכון; אנשים ומערכות והקשר ביניהם; זרמים וא-זרמים בחינוך; וחשיבה שונה על קהילתיות ותקשורת. 

עבור העמיתות והעמיתים הייתה זו גם הזדמנות להיפרד מקרן מנדל, שהייתה עבורם בית בשנתיים האחרונות. מעבר לתודות לסגל ולצוות בית הספר, לעמיתיהם לדרך ולמשפחות התומכות, מרגשת במיוחד הייתה המחווה שערכו לצוותי התמיכה השונים של הקרן – אנשי התפעול, המטבח, הניקיון והמחשוב. 


אוהד הופמן מציג את תוצרי הלימוד שלו צילום: סיון שחור


בדברי הברכה לעמיתים התייחסו הדוברים בין השאר גם למשבר שבו נמצאת החברה הישראלית, ולחשיבות של מנהיגות חינוכית בעת הזאת. מנכ"ל קרן מנדל-ישראל משה ויגדור הדגיש עד כמה נדרשים קולות שקולים וחכמים בימים אלו של מחלוקת, ועודד את העמיתים לעשות טוב "כל אחד לפי דרכו ועל-פי אמונתו".

"הגעתם לבית ספר מנדל לפני שנתיים בגלל תחושת שליחות, קול פנימי שקרא לכם לפנות למנהיגות חינוכית. גם בחלומות הגרועים ביותר שלכם לא דמיינתם עד כמה החברה הישראלית תהיה זקוקה למנהיגות שלכם בקיץ 2023. אבל נראה שדבר לא מקרי, או בפרפרזה על דברי מרדכי לאסתר: 'מי יודע אם לעת כזו הגעתם למנהיגות החינוכית'", אמרה מנהלת בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, אפרת ארן.

ד"ר יהודה בן דור, שהיה דיקן העמיתים בשנה א', דיבר על החינוך כחתירה מתמדת לאנושיות במלוא מובנה, ועל אתגרו של המנהיג לראות את האחר, ובפרט האחר השונה, מול עיניו, ולא לשים עצמו במרכז. לסיום היומיים צייד ד"ר איל שאול, דיקן שנה ב', את העמיתים ב"מילים טובות", שאותן רשמו לעצמם ונשאו עמם ביוצאם בחזרה לשדה. 

לחוברת המציגה את עמיתי מחזור ל' ואת הנושאים שהציגו, לחצו כאן >>

עמיתות ועמיתים בחדר לימוד צילום: סיון שחור