חדשות ואירועים

עמיתי מחזור כ"ח חושפים את תחומי העניין שלהם

באירוע הפוסטרים של פתיחת שנת הלימודים השנייה שלהם חשפו עמיתי מחזור כ"ח של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית את תחומי העניין שבהם הם מתעתדים לפעול בשדה החינוך

​הפוסטר האישי הוא אחד התוצרים שעליהם עמלים עמיתי שנה ב' במסגרת תוכנית הלימודים האישית שלהם בבית הספר. תהליך העבודה וההצגה של הפוסטרים מסייע לעמיתים בתהליך זיקוק תחום העניין שלהם ובהבהרת עיקריו, מספק לעמיתים הזדמנות להתנסות בתרגום מלל לשפה ויזואלית וחושף את תחומי העניין שלהם לפני קהילת מנדל הרחבה כדי להפכה לשותפה פעילה במהלך שנת לימודיהם השנייה.

הפוסטרים האישיים הוצגו לפני חברי סגל בית הספר, עמיתי מחזור כ"ט והמנחים האישיים של העמיתים. האירוע התקיים השנה בפורמט דיגיטלי בשל מגבלות הקורונה, ובמהלכו הציגו כל אחת ואחד מעמיתות ועמיתי המחזור את הפוסטרים שלהם. לאחר כל הצגה נתבקשו חברי הסגל והמנחים האישיים להגיב על-ידי שימוש באפליקציית הפדלט, שבה נוצרו עמודים ייחודיים לכל אחד מן העמיתים והעמיתות שהתמלאו בשאלות ומשובים, מחשבות המשך, רעיונות לחיבורים מועילים עם שדות מחקר ומעשה ועוד.

בפתיחת הערב דיברה נטע אורן בשם עמיתי המחזור ואמרה כי בעוד העבודה על הפוסטרים החלה רק עם תחילת השנה הנוכחית, "התוצר אמור לבטא משהו מן הדרך שעשינו עד הלום ולשמש עבורנו תשתית שממנה נוכל להמשיך וליצור את השינוי שנרצה להנכיח בעולם, את טביעת האצבע שנרצה להותיר אחרינו".

דני בר גיורא, מנהל בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, בירך את עמיתי המחזור והוסיף: "במסגרת מסע ההתפתחות המקצועית שלכם כאן, בדרך לגיבוש תחום העניין וההתערבות העתידי שדרכו תתרמו ותשפיעו על עולם החינוך, אנחנו מקיימים גם את התרגיל הזה של התנסות בתמצות ודיוק לצד התנסות בהיפרדות רגעית מעולם המלל ומעבר לשפה ויזואלית. זהו מעמד מכנס, מעמד של 'מציאת כיוון' והצהרת כוונות". 

בחוברת הנלווית לתהליך יצירת הפוסטרים התייחסו דני בר גיורא וד"ר נטע שר-הדר, שהובילה את מהלך הפוסטרים בסיועו של גילי שטרן, להשלכותיו של עידן הקורונה שהעצים את העיסוק בשפה, בהיצגי השפה ובשיח בחברה באופן כללי ובחינוך בפרט. בעידן של ריחוק ופיצול חברתי, הממד הוויזואלי יכול לסייע בשיפור התקשורת וביצירת תמונה אופטימית יותר של החברה הישראלית. בתוך כך, הפוסטרים מציגים לפני הצופים את שלל רובדי יוצריהם – את הנחות היסוד, הערכים והשאיפות. יחד, כולם משקפים את האופטימיות שבפסיפס העשיר שהוא החברה בישראל.

לצפייה בפוסטרים של עמיתי מחזור כ"ח לחצו כאן

לצפייה בחוברת תחומי העניין של עמיתי מחזור כ"ח לחצו כאן

עמיתי מחזור כ"ח חושפים את תחומי העניין שלהם